MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Američané se trápili s Bělorusy, sborná stále nepokořena

USA se výhrou posunuly v tabulce před Slovensko, Rusové si s Dánskem poradili.

Ruská sborná zůstává stejně jako Švédsko ve stockholmské skupině doposud neporažená. V dnešním střetnutí s Dánskem šla už ve 3. minutě do vedení po přesné střele Medvěděva od modré. Dánsko rychle srovnalo, Ellerovu střelu si totiž srazil do brány jeden z ruských obránců. Rusko ale neponechalo nic náhodě, ve 14. minutě zvýšil střelou z první Malkin, ve 27. minutě v přečíslení Kalinin a Rusko si už vedení 3:1 udrželo.

Čtvrtý zápas šampionátu dnes sehráli také Američané s Běloruskem. Celek ze zámoří začal výborně a do 7. minuty si stihl vytvořit vedení 2:0 góly Abdelkadera a Atkinsona, Bělorusové ale srovnali - tři minuty před koncem úvodní třetiny se trefil Kaljužnyj a tři minuty po zahájení třetiny druhé srovnal Ugarov. Během posledních 13 minut utkání ale Američané vstřelili tři branky, na což nestihl soupeř zareagovat. Deset sekund před koncem jen snížil Kovyršin při dvojnásobné přesilovce a powerplay na 5:3. Američané se díky získaným třem bodům vyhoupli v tabulce na třetí místo před Slovensko.

Dnes sehraje čtvrtý zápas i česká reprezentace, utkání proti Lotyšům začíná dnes ve 20.15 a sledovat jej můžete na programu ČT4.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.