MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

České hry: Česko- Finsko 3:2 pp

Odveta za drtivou porážku 7:0 ze Švédských her se české reprezentaci nepovedla, Finové otočili dnešní zápas z 0:2 na 3:2 a dostali se do čela tabulky Českých her. Naši naopak prohrou přišli o vedení v rámci seriálu Euro Hockey Tour.

Z počátku zápasu jsme Finy jednoznačně přehrávali. Vypovídal o tom i stav 2:0 po úvodní třetině. Ve 14. minutě se prosadil po pěkné kombinaci Hemského s Nedvědem obránce Němec a v 17. zvyšoval střelou od modré Kašpar.

Druhou třetinu jsme sehráli o poznání hůře. Nedařily se nám kombinace ani čisté bránění finských útočníků, což umožnilo soupeři sehrát přesilové hry a vytvořit si tlak pro srovnání stavu. Ve 27. minutě snižoval z dorážky Vahanen a o 5 minut později srovnal střelou zápěstím Mäenpää.

Závěrečná třetina byla co do počtu šancí opět vyrovnaná,  Tenkrát na české, ani Kiiskinen na finské straně ale své příležitosti v základní době nevyužili. Právě zmíněný Tuomas Kiiskinen rozhodl o finském vítězství až ve třetí minutě nastavení po rychlém přečíslení.

Český tým tedy získal alespoň jeden bod za remízu v základní hrací době.

Další zápas sehrajeme zítra proti Rusku a do hry by se měl zapojit již i Michael Frolík z Chicaga.