MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

České hry: Česko-Švédsko 5:3

České hokejové hry jsme zahájili vítězně. Po napívaném utkání jsme udolali Švédy.

Švédsko, dosavadní lídr tabulky Euro Hockey Tour, mělo v první třetině ze hry více a vedlo už po šesti minutách hry. 27 sekund před koncem první třetiny ale využil přesilovku Němec a srovnal na 1:1.

Druhou třetinu sehráli svěřenci Aloise Hadamczika výrazně lépe. V 24. minutě šel sám na bránu Hemský, přišel o puk, který se odrazil k Novotnému a ten se proti Enrothovi prosadil. 15 sekund poté následovala naše přesilová hra. V té Plekanec přihrál Tlustému před bránu, on si zpracoval kotouč bruslí, zakončil od levé tyče a mohl si připsat svůj první reprezentační gól. To jsme vedli už 3:1, nicméně nezlomným Švédům se během necelé půlminuty podařilo skóre vyrovnat. Nejdříve v 34. minutě prostřelil Štěpánka od modré Niklas Kronwall a o chvilku později po švédské kombinaci zblízka Harju.

To dodalo Švédům sice opět sebevědomí, ale jen na chvíli. 8 vteřin po zahájení třetí třetiny si dal vlastní gól Kronwall, když do brány srazil střelu českého kapitáta Tomáše Plekance. Švédové si vytvořili do konce ještě několik šancí, všechny ale Štěpánek zneškodnil a na konečných 5:3 ještě při švédském powerplay upravoval Petr Průcha.