MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Česko - Itálie 6:0!

Roli favorita jsme v utkání s italskými outsidery potvrdili a vyhráli vysoko 6:0. Italové se na moc nezmohli a vyslali na Štěpánka jen 20 střel.

První čtyři a půl minuty se toho na ledě moc nestalo, pak ale šikovně vyhodil Hemský, Krejčí nahodil před bránu Tenkrátovi a ten prověřil italského Tragusta. První branka padla během naší přesilové hry v čase 5:56 – Krejčí se skvěle uvolnil na pravé straně kličkou a nabídl puk přímo před italskou bránu najíždějícímu Nedvědovi, ten srazil puk do Tragustovi svatyně bruslí – 1:0. Ve 13. minutě zvyšoval na 2:0 Novotný, ten hezky zakombinoval s Petružálkem a nakonec sám zakončoval do odkryté brány.

V 7. minutě druhé třetiny pochybili rozhodčí a my jsme hráli trochu nespravedlivě oslabení, v tom ale nastala neobvyklá situace a naši se vydali do protiútoku tři na jednoho, Čáslava nic nevymýšlel a zakončil ranou k levé tyčce – 3:0. Italové se do výraznějších šancí nedostali, zato českému týmu se podařilo dostat puk za Tragustova záda dvakrát během třiceti vteřin. Hemský objížděl v přesilovce bránu a jeho nahození se odrazilo od Plastina do italské brány. Druhý gól si připsal Petr Čáslava střelou od modré, Tragusto neměl dobrý výhled a vedli jsme 5:0.

Nelze říct, že by neměli Italové žádnou šanci, několikrát nepříjemně pohrozili českému brankáři Štěpánkovi, jenž dnes chytal místo Kováře. Ve třetí části ale opět na ledě dominoval český tým, v šanci byl ještě Průcha, Kašpar a Michálek, ale další branku dal až Martin Erat. Útočník, který se připojil k týmu teprve dnes, zvýšil v 55. minutě už tak bezpečný náskok na 6:0. V posledních minutách utkání jsme trochu polevili v tempu a Italové přešli do několika přečíslení, branka už ale nepadla.

Hra byla jednoznačně v naší režii, což se projevilo ve stylu hry, počtech vyslaných střel i na celkovém skóre. Další zápas odehrajeme v neděli proti Rusku.

Zde můžete sledovat MS v hokeji 2012 program zápasů a výsledky MS v hokeji.