MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2014

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2014

Česko-Lotyšsko 3:1

Reprezentace si dlouho nevěděla s přímočaře hrajícími Lotyši rady, v závěru druhé třetiny jsme se ale vzpamatovali a nakonec zvítězili alespoň o dvě branky.

Naši byli zpočátku kreativnější a častěji jsme drželi puk, Lotyši měli ale vážnější šance z rychlých protiútoků. Ve 4. minutě se uvolnil stahovačkou Indrašis a střelou tahem postrašil Kováře. Obrovskou šanci měl o dvě minuty později Cibulskis, který se ocitl před bránou osamocený, naštěstí musel přihrávku zpracovávat a český gólman se stihl přemístit. V 9. minutě dvakrát během chvíle fauloval Němec a český tým hrál čtyřminutové oslabení, v němž Lotyši skoro nic nevymysleli a my jsme dokonce přešli do dvou rychlých brejků, pět sekund před jeho skončením ale Daugavinš nastřelil naštěstí pouze tyč. Do zajímavé pozice se dostal v posledních třech minutách první třetiny Mojžíš a z mezikruží střílel i Krejčí, do šaten se šlo ale za stavu 0:0.

Do druhé třetiny jsme nevstoupili dobře, najednou se nám nedařila rozehrávka a nebyli jsme dost důrazní. Lotyši se i díky tomu ujali ve 24. minutě vedení – Berzynš v chaotické situaci před bránou překonal Kováře – 1:0. Český tým se pak trochu herně zvedl a podařilo se mu o pět minut později vyrovnat. V rychlém protiútoku nahrál Nakládal Plekancovi, od toho se odrazil puk k Michálkovi a ten pohotově dostal puk do branky – 1:1. Hezky začali kombinovat Plekanec s Michálkem a Frolíkem, z čehož plynul velký tlak na soupeře a větší množství šancí.

V poslední části působila naše hra opět organizovaněji, dohrávali jsme více osobních soubojů a v šanci se ocitl Petružálek a Hemský. V 50. minutě zužitkoval české nasazení Petr Nedvěd – dostal dlouhý pas od Němce, zbavil se obránce a v samostatném nájezdu si pohrál s Masalskisem – 1:2. Šest a půl minuty před koncem uklidnil české mužstvo dalším zásahem – tentokrát přesilovkovým - kapitán Tomáš Plekanec – 1:3. Za tohoto stavu utkání skončilo.

Hra českého týmu působila ze začátku dost nepřesvědčivě, přibližně od druhé poloviny utkání jsme se ale sehráli a začali jsme hrát i důrazněji, což se nám může v příštích zápasech hodit.

Zde můžete sledovat MS v hokeji 2012 program zápasů a výsledky MS v hokeji skupin.