MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Česko-Norsko 4:3 pp

Česká reprezentace sehrála již třetí utkání proti skandinávskému týmu a o výsledku dnešní přestřelky s Nory nakonec rozhodly nájezdy. V těch byl úspěšný jen Aleš Hemský a zaručil nám alespoň 2 body.

Hned 20 sekund po zahájení zápasu fauloval Trygg a my jsme si v přesilové hře vytvořili slibnou šanci. Po pěkné kombinaci si najel Němec před bránu, ale trefil jen Haugenův beton. Českému týmu se pak dařilo vyvíjet na soupeře silný tlak a dlouho kombinovat v útočné třetině, pak ale přišly dva fauly Hemského, v 11. minutě byl navíc vyloučen Kašpar za hákování a během dvojnásobného oslabení sice Kovář dlouho odolával, ale na Olimbovu dorážku nedosáhl – 0:1. V čase 16:41 vypíchl Nedvěd puk norskému obránci a mohl se vydat do bleskového brejku, poté nahrál přímo na čepel Hemskému před bránou a ten se z první prosadil – 1:1.

Hned po 90 vteřinách druhé třetiny poslal Nory opět do vedení Spets. Olimb dokonale načasoval přihrávku a norský útočník tvrdou ranou zápěstím do levé šibenice překonal Kováře – 1:2. V 29. minutě hned po buly ohrozil nebezpečnou střelou Haugena Lukáš Kašpar. V 37. pak zužitkoval několikaminutový tlak David Krejčí. Norové špatně vystřídali, Krejčí si nabruslil do levého kruhu a nechytatelnou pumelicí do růžku brány srovnal na 2:2. Za tohoto stavu se šlo po druhé třetině do šaten.

V závěrečné třetině se přelévaly šance na obou stranách, na naší straně ale asi převažovaly. Nejvíce norskou bránu ohrozili útočníci Frolík s Michálkem, ani jeden se ale z bezprostřední blízkosti neprosadil. První zmíněný pak ve 47. minutě poslal poprvé naše do vedení. Poté co dostal přihrávku zpoza brány od Plekance se Michael Frolík trefil – 3:2. Naše vedení ale netrvalo příliš dlouho, Norové záhy odpověděli gólem Holösa – 3:3.

Soupeřovu obranu pak sice hodně zaneprazdňovala naše první útočná řada, ale branka už v základní hrací době nepadla. V prodloužení měl příležitost Nedvěd a poté Frolík, když se pokusil o průnik z pravé strany, ani tehdy ale gól nepadl a o vítězi musely rozhodnout první nájezdy letošního mistrovství. V těch se prosadil jen Aleš Hemský a Česko získalo alespoň 2 body za vítězství 4:3 po prodloužení.

Zde můžete sledovat MS v hokeji 2012 program zápasů a rozpisy zápasu mistrovství.