MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Česko porazilo Němce vysoko 8:1!

Ve čtvrtfinále se utkáme se Švédy. V pohodovém zápasu s pomalými a odevzdanými Němci jsme nenechali nic náhodě a i díky čtyřem gólům z přesilovek jsme vyhráli 8:1.

Ani ne po dvou minutách jsme se mohli radovat z prvního českého gólu. Aleš Hemský si narazil ve středním pásmu puk s Průchou, prosvištěl po pravém křídle k Endrasovi a rychlou kličkou proměnil – 1:0. První útočná řada měla další obrovskou šanci v 6. minutě, Endras ale na Koukalovu střelu bleskově zareagoval. Němci v čase 8:35 sehráli první přesilovku a hned jí využili – Greilinger z pravé strany nastřelil tyčku, od té se odrazil kotouč k Michálkovi a ten si dal bohužel vlastní gól – 1:1. První česká přesilová hra vypadala o poznání hůř, hned po jejím skončení nám ale opět zajistil vedení Lukáš Krajíček po přihrávce Vondrky – 2:1. Němci si pak přidali také vlastní gól. Erat, kterému byla trefa připsána, přihrával do brankoviště a do německé brány si srazil kotouč Goc – 3-1.

Ve druhé třetině nabral zápas spíše ráz exhibice. Na 4:1 zvýšil ve 26. minutě opět v přesilové hře Petr Koukal. Pardubický útočník si nádhernou tečí připsal zároveň první trefu za národní tým na mistrovství světa. Stejný hráč měl příležitost i o chvíli později po nabídce Hemského, netrefil ale branku. Další přesilovka se Němcům nepovedla a nejen, že Štěpánka příliš soupeř neohrozil, navíc v ní ale skóroval David Krejčí, když dostal přihrávku do nájezdu a bekhendovou kličkou přidal další branku do německé sítě – 5:1. Pasivitu soupeře pak využil Novotný, jehož nabruslení před bránu si Němci vůbec nevšimli a on mohl zvýšit už na 6:1.

Ve skvělé formě dnes hrál Aleš Hemský a potvrdil to i v akci Koukalem, nahrál mu totiž přesně mezi obránci a Koukal dával do úplně prázdné brány. Ve 47. minutě využil pak už čtvrtou přesilovku Blaťák střelou od modré – 8:1. David Krejčí dostal možnost ještě jednoho samostatného nájezdu, tentokrát nařízeného sudími, Endrase však neohrozil. Němci se v závěru snažili o důstojnější závěr turnaje, ale gól už nepadl.

Čtvrtfinálový souboj se Švédy odehraje česká reprezentace ve čtvrtek.