MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Česko – Rusko 0:2

Český tým sehrál asi nejlepší zápas dosavadního šampionátu a většinu zápasu měl nad sbornou převahu, byl tvořivější a diktoval tempo hry, přesto Rusové zvítězili díky gólům Pěrožogina a nezastavitelného Malkina.

Už 24 sekund po zahájení utkání otevřel skóre Alexandr Pěrožogin – obrana se zaměřila na ruskou hvězdu Malkina, ten ale nahrál Pěrožoginovi za bránu a on si vybruslil před bránu a zasunul puk k levé tyčce – 0:1. Naši se ale nezalekli a když byla na ledě čtvrtá ruská řada, vyslali jsme na bránu Barulina několik nepříjemných střel za sebou, ve velké šanci byl mimo jiné Frolík. Česko pak mělo na hřišti převahu, v 11. minutě dokonce orazítkoval břevno Tenkrát střelou z pravého křídla. O české aktivitě vypovídal i poměr střel 9:4 v náš prospěch.

Hned po úvodním vhazování druhé třetiny postrašil Kováře opět Malkin. Pak oběma týmům na chvíli chyběla přesná rozehrávka, i v této části jsme ale působili aktivněji. Na Barulina vyslal střelu Blaťák a Erat a dobře mířil i Petr Nedvěd, ruský gólman ale jejich pokusy zneškodnil. Kováře naopak prověřil Těreščenko střelou z mezikruží a před naší bránou se ocitl opět osamocený Malkin. V 37. minutě Tomáš Plekanec nabruslil do útočné třetiny a snažil se překvapit Barulina střelou k tyči, ale proměnit se mu nepodařilo.

Poslední třetinu jsme začínali v oslabení pět na tři, jehož ruská sborná využila. Kovář se vyznamenal proti Popovovi, ale na střelu nezastavitelného Malkina už nedosáhl – 0:2. Tato branka oba týmy nabudila, tempo hry se značně zrychlilo a šance se přelévaly ze strany na stranu. V závěru šel na Kováře sám Žerděv, náš gólman ale tým podržel. Naši hráli výborně, ani jedna ze třiceti českých střel ale bohužel neskončila v ruské bráně.

Rusko je už jistým vítězem stockholmské skupiny, my budeme muset obhájit třetí místo v úterním duelu s Německem.

Zde můžete sledovat MS v hokeji 2012 program zápasů a MS v hokeji výsledky skupin.