MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Česko-Slovensko 1:3

V taktickém souboji bez převratného tempa zvítězili disciplinovaní Slováci a zahrají si tak finále šampionátu s Ruskem. My se utkáme v zápasu o bronzové medaile s Finy.

Slováci začali opatrně jako ve většině předchozích zápasů. Oba týmy se snažily co nejlépe bránit střední pásmo a první vážnější šanci měl až v 5. minutě Bližňák. Slovenský útočník se ale bekhendem netrefil do brány. Ještě blíž ke vstřelení branky byl tentokrát na naší straně Michael Frolík když dostal puk na levém křídle a nastřelil tyč. Konstrukci Lacovi brány orazítkoval ještě ve 12. minutě Miroslav Blaťák na první pohled nenápadným nahozením. V 16. minutě se ale vedení ujalo do té doby pasivnější Slovensko. Miroslav Šatan vystřelil z levého kruhu a Kovářovi přízemní střela propadla pod betonem – 0:1.

V druhé části měli zajímavou příležitost dorážející Handzuš a po chvíli najížděl na bránu Hudáček, Němec ho ale perfektně zastavil. Kolem poloviny druhé třetiny se nám podařilo konečně soupeře trochu sevřít v jeho obranné třetině, několik šancí Koukala i střelu Hemského nebo Petružálka ještě Laco pokryl. Ve 31. minutě se ale konečně dočkal druhého gólu na mistrovství pilný střelec Michael Frolík – Tomáš Plekanec vyhrál vhazování v útočném pásmu a Frolík ihned střílel – 1:1.

Do třetí třetiny jsme šli s početní převahou za slovenský faul z předchozí části, Tomáši Plekancovi ale nevyšla riskantní přihrávka, Handzuš mohl vyslat Šatana do nájezdu a Slováci se mohli opět těšit z vedení – 1:2. Ve 45. minutě se mohli slovenští fanoušci radovat zase, Hudáček totiž získal v naší třetině puk, najel si před kováře, zmátl ho kličkou a zvýšil na 1:3. Adam Hadamczik poté přikázal vystřídání gólmanů a do brány šel Štěpánek. Pět minut před koncem se nám sice podařilo vyvinout obrovský tlak před slovenskou bránou, ale nepřekonatelný Laco všechny české pokusy zneškodnil.

Slovensko dokonalo sedmou výhrou v řadě malý zázrak. Svěřenci Vladimíra Vůjtka postoupili po pěti letech do vyřazovacích bojů a rovnou si zahrají finále s Rusy.

Český tým tak v bojích o titul mistrů světa bohužel končí. Zítra se utkáme pouze o třetí místo s Finskem.

Finále Slovensko - Rusko můžete sledovat zítra od 19.30 na ČT.

Souboj našeho mužstva s Finy o bronzovou medaili se pak hraje od 15.00.