MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Česko-Švédsko 1:4

Švédi potěšili domácí publikum suverénním výkonem a poradili si s naší reprezentací 4:1. Domácím se dařilo udržet převahu, a i když měla naše hra světlé chvilky, náskok udrželi.

Na první gól jsme čekali jen do 3. minuty, kdy Švédové využili svou první šanci. Štěpánek nejdříve krásným zákrokem vyrazil střelu Erikssona, ale Franzén se s důrazem prosadil v brankovišti a sraženou střelu dorazil – 1:0 pro Švédy. Švédů jako by pak bylo na ledě víc, v čase 8:40 naštěstí Eriksson netrefil odkrytou bránu, Landeskog a Franzén také neproměnili. Naši odpovídali občasnými protiútoky, ale ani v přesilové hře jsme si výraznější šance nevytvořili, několikrát vystřelil Hemský a v šanci byl Tenkrát s Průchou.

Po 50 sekundách druhé třetiny zvyšoval na 2:0 Kronwall. Nenápadné nahození z rohu propadlo dnes chytajícímu Štěpánkovi mezi betony. České reprezentaci se stále nedařilo přizpůsobit švédské hře a tlak seveřanů trval dál. Ve 23. minutě Krüger naštěstí v kličce ztratil kontrolu nad pukem a Štěpánka neohrozil. O pět minut později vypukla v brankovišti domácích menší šarvátka, po které byli vyloučeni Kronwall a Průcha. Do největší šance našeho týmu se dostal Aleš Hemský, z mezikruží ale netrefil. Poté, co jsme přečkali přesilovku Švédů, vyrazil útok do brejku, ale Fasth proti Plekancovi zasáhl včas. Od poloviny druhé třetiny jsme byli trochu aktivnější, ale dvoubrankový náskok jsme nesnížili.

Do třetí části jsme vstoupili aktivněji a měli jsme hned několik šancí, největší z nich byla ta Michálkova v nepřehledné situaci u brankoviště. Jasnou šanci měli naopak Švédové ve 43. minutě po našem špatném střídání. Čáslava ale stihl puk těsně před brankovou čárou vyrazit. Ani ne za minutu svitla pro Česko naděje. Brankář Fasth vyhazoval puk, ale trefil jen Petružálka, který bez problému zakončil – stav byl 2:1. V 51. minutě ale na dvoubrankové vedení opět zvyšoval Lundqist jemnou tečí Perssonovy střely a když se Alois Hadamczik rozhodl dvě minuty před koncem odvolat Štěpánka a zkusit powerplay, Nicolas Persson zakončoval do prázdné brány – 4:1.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.