MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Čtvrtfinálové dvojice

Čtvrtfinálové dvojice

Ve čtvrtek se odehrají všechny čtvrtfinálové zápasy, naším soupeřem bude Švédsko, se kterým máme ve vyřazovací části nepříjemné zkušenosti.

Česká reprezentace včera vyvrátila možnost, že by raději poslední utkání základní skupiny s Němci vypustila, aby se vyhnula ve čtvrtfinále Švédsku. Vyhráli jsme totiž 8:1 a v play-off narazíme právě na domácí seveřany, s nimiž nemáme zrovna nejlepší bilanci. "Bude to boj, nemůžeme ale jen čekat, co budou dělat Švédi," vyjádřil se útočník Petr Koukal pro server Idnes.cz.

Další čtvrtfinálovou dvojici tvoří Norsko a Rusko, ve které je obecně favorizována ruská sborná. Už takhle silný tým navíc podpoří další dva hráči z NHL - Ovečkin a Sjomin.

Trochu nevyzpytatelní Američané vyzvou v Hartwall aréně úřadující mistry světa z Finska. Poslední zápas těchto soupeřů v základní skupině skončil překvapivě 5:0 pro USA.

Soupeřem Kanady, která zatím ztratila jen dva body s USA, bude Slovensko. Mužstvo, hrající nyní pod vedením českého trenéra Vůjtka, se probojovalo do čtvrtfinále po pěti letech.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.

 

Zpět na články