MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Dánové nám zajistili ¼ finále, Francie má ještě šanci na postup

Dánsko porazilo Lotyše 2:0 a definitivně nám zaručilo účast ve čtvrtfinále, Francie živí naději na postup díky těsné výhře nad Běloruskem.

O osudech hned několika týmu dnes rozhodl souboj mezi Dánskem a Lotyšskem. Dánsko totiž porazilo svého soupeře 2:0 brankami Greena a Madsena, čímž Lotyšsko přišlo o účast ve čtvrtfinále, Dánsko udělalo důležitý krok k udržení v elitní skupině a zároveň zaručilo české reprezentaci postup do vyřazovací části.

Zápas Francie – Bělorusko nenabídl nijak extrémní podívanou, Bělorusko vedlo po 9. minutě gólem Kaljužného, ale podceňované Francii se povedlo ve 38. minutě vyrovnat a necelé dvě minuty před koncem rozhodl o výhře dokonce Auvitu. Francie zvítězila 2:1 a zítra se utká o postup do čtvrtfinále s týmem Slovenska.