MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Dnes ve 20:15 klíčový zápas se Švédy

Dnes ve 20:15 klíčový zápas se Švédy

Zápas pravdy o tom, kdo postoupí do bojů o medaile.

Kdo se dnes postaví v klíčovém zápase do branky, zatím není jasno - trenér Hadamczik informaci tají - jak před novináři, tak před hráči. "Řekli jsme jim důvod, proč to děláme. Post gólmana se dozví všichni až zítra. Švédové ať třeba tápou. Je to boj o všechno a chceme to nechat do poslední chvíle. Nechceme, aby Švédové koukali na video a řekli, si, že ten gólman bude dělat to nebo ono," vysvětluje Hadamczik.

Do zápasu opět nastoupí Petr Nedvěd do třetí lajny k Aleši Hemskému a Petru Koukalovi. Petr Průcha se tak přesune do čtvrté řady k Jakubu Petružálkovi a Jiřímu Novotnému.

Český tým čeká těžký zápas. Aleš Hemský si je vědom, že to bude naprosto jiný zápas než proti Něměcku: "Švédové hrají výborně pozičně, nepouští vás moc do šancí. V útočném pásmu se dobře hýbou, jejich beci odskakují dopředu. Budeme muset hrát hodně dobře dozadu. První vstřelený gól bude důležitý. Ale i kdyby ho na začátku dali oni, my musíme hrát dál pořád stejně. Nepoložit se z toho, i kdyby bylo skóre jakékoliv. Konec bude až po šedesáti minutách."

Zápas, na který čeká od začátku i Petr Nedvěd, by měl být nabitý dobrou atmosférou, i když se dá očekávat, že celá hala Ericcson Globe bude fandit domácím. "Hlavně by měla být dobrá atmosféra. Bohužel bude většina diváků fandit Švédům, ale přesto je to lepší, než tady hrát před poloprázdnou halou. Těšíme se. Švédové jsou vynikající mančaft, je tam jedna osobnost vedle druhé. Abychom vyhráli, musíme makat každý na sto procent a mít na své straně trochu štěstíčka. Bude to tě těžký zápas."

Pražští fanoušci mohou poprvé sledovat zápas i na velkoplošné obrazovce na Staroměstském náměstí.

Zápas začíná ve 20.15 sledovat jej můžete na programu ČT4.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.

Zpět na články