MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Dva dny odpočinku a dnes na Lotyše.

Dva dny odpočinku a dnes na Lotyše.

Tým se zatím stále sehrává a čeká na formu, kterou se mohl chlubit v přípravě. "Chceme tu bídu prorazit. Víme, že dosavadní hra neodpovídá našim kvalitám a potenciálu,“ komentuje situaci Jiří Novotný.

Je třeba však připomenout, že na šampionátu v roce 2012 v Německu naše reprezentace také nezačala nijak oslnivě – prohry v základní skupině s Norskem a Německem zaváněly fiaskem, bylo z toho však nakonec zlato. Právě v zápase proti Lotyšsku se vše otočilo a Češi ve finále zdolali Rusko. Novotného čtvrtá lajna poslední třetinu proti Norsku nehrála.

"Přijali jsme to, celá lajna to respektovala. Já v tom problém nevidím. Zaplaťpánbůh, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce. My taky nejsme spokojeni s výkony, které předvádíme. Naše lajna má na víc," říká útočník kazašské Astany.

Volné dny hokejisté využili k odpočinku a nabrali energii. Vyrazili na společnou večeři a probírali odehrané zápasy u videa. V zápase s Lotyšskem půjde o důležité body v tabulce a pro boj o play off. Novotný jejich hru zná dobře z KHL, kde se jeho Astana potkává s Rigou. "Lotyši jsou jeden z těch opravdu silných týmů, budeme chtít urvat všechny tři body. Musíme na ně vlítnout a přehrát je. Několik sezon hrají v Rize spolu, nebude to jednoduché. Měli jsme s nimi šanci hrát dvě přípravy před mistrovstvím. Víme, co od nich očekávat. Dá se říct ruský styl hokeje, jsou sehraní, dobře bruslí,"

Zápas začíná dnes ve 20.15 a sledovat jej můžete na programu ČT4.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.

Zpět na články