MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Kanada otočila zápas s Finy, Rusové nakonec vysoko porazili Švédy

Večerní program nabídl dvě extrémně atraktivní a napínavá utkání. Kanada zvrátila dramatický duel s neporaženými Finy a Rusko otočilo zápas se Švédy šesti brankami za sebou. Odpoledne se Američané trápili s Kazachstánem a vyhráli až po prodloužení.

Úřadující mistři světa a dosud neporažení Finové začali zápas výtečně. V 6. minutě se totiž prosadil Pihlström, v 11. minutě zužitkoval přesilovku kapitán Koivu a finský tlak trval. Ve 25. minutě snížil po vybruslení zpoza brány Burrows, ale na dvoubrankový rozdíl zvyšoval o 2 minuty později Jokinen ránou z úhlu – 3:1. Od té doby se dostali Kanaďané do hry, ve druhé třetině se trefil Tavares a Skinner a bylo vyrovnáno. Skóre Kanada otočila ve 47. minutě, po zemi se trefil Kane. Zbytek zápasu se odehrával stále ve strhujícím tempu, Finové měli několik šancí a Pihlström trefil dokonce tyč. I když Finové na soupeře tlačili, odvolali Lehtonena a zkusili powerplay, byli to nakonec oni, kdo inkasovali – do prázdné brány dával Eberle – 3:5.

K fantastickému obratu došlo i v duelu mezi neporaženými týmy Rusů se Švédů. Domácí vedli v 30. minutě 3:1, pak ale trochu sebevědomí Švédové polevili, čehož sborná využila. Ve 36. minutě ruská hvězda Malkin prostřelil Fastha z velkého úhlu a po dvou minutách srovnal v přesilovce pět na tři Jemelin – 3:3. Švédové od začátku druhé části prožívali největší krizi dosavadního šampionátu. 15 sekund po jejím zahájení Pěrežogin dorazil Medvěděvovu střelu, poslal poprvé Rusy do vedení a po chvíli přidal trefu Malkin – 3:5. Utlumení Švédové nevyužili pětiminutovou přesilovku, v čase 51:08 dovršil naopak hattrick Jevgenij Malkin a minutu před koncem korunoval výhru 3:7 Děnisov.

Překvapivý průběh měl zápas USA s Kazachstánem. Američtí favorité se dnes na ledu hledali, výhru jim zaručil až Fault gólem v prodloužení a Kazachstán je připravil o jeden bod. USA – Kazachstán 3:2pp

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.