MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Máme bronz! Česko-Finsko 3:2!

Česká reprezentace zdolala domácí Suomi a po včerejším vyřazení Slovenskem si napravila chuť bronzovými medailemi ze šampionátu! Třetí místo jsme tak po loňském mistrovství obhájili.

Finové byli zprvu aktivnější, hodně napadali a důrazně dohrávali souboje. Sedmou minutou pak započala série mnoha šancí na obou stranách. Nejprve střílel z otočky Tomáš Plekanec a jeho střelu se snažil dorazit ještě Tenkrát. Petr Tenkrát byl pak vyloučen, Finové náš tým dlouho drželi v obranné třetině a nastřelili dokonce tyčku, jakmile se ale český útočník vrátil z trestné lavice, hned dostal přihrávku do úniku – Vehanen ale šanci zmařil. Ve 13. minutě jsme si zahráli první přesilovku my a hned z toho byl gól. Krajíček nastřelil od modré, Petr Průcha dobře zapracoval v brankovišti, dostal puk do brány a vedli jsme 1:0. Pyörälä v 18. minutě sice vyrovnal na 1:1 pohlednou individuální akcí, ale česká reprezentace odpověděla nejdřív po 29 vteřinách střelou Průchy z úhlu a poté i skvělou kombinací Hemského s Krejčím, kteří si v přečíslení rozebrali finskou obranu a poslali nás do vedení 3:1.

Druhá třetina probíhala už ve značně volnějším tempu. Dva na jednoho šel opět Krejčí s Hemským, prvnímu jmenovanému se ale nepodařilo ideálně zpracovat puk. Na finské straně měl šanci při hře 4 na 4 Pyhlström a Kontiola, ale Štěpánek střely pokryl a po 40 minutách zápasu trval stav z první třetiny.

V čase 49:01 vstřelili Finové kontaktní gól. Jussi Jokinen dostal v přesilové hře pas do jízdy a nechytatelnou střelou zápěstím snížil na 3:2. V přesilové hře, která následovala chvilku poté, nás podržel několika fantastickými zákroky Štěpánek. Další oslabení i závěrečný finský tlak jsme přečkali a zvítězili 3:2.

Česká reprezentace evidentně dobře vstřebala včerejší vyřazení ze semifinále, namotivovala se k dobrému výkonu a odměnou jí mohou být bronzové medaile.

Finále Rusko – Slovensko můžete sledovat dnes od 19.30 na ČT4.