MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Milan Michálek po čtvrtfinálové výhře

Milan Michálek po čtvrtfinálové výhře

Dlouho byl na turnaji nevýrazný, důležitý gól si nechal totiž na tu nejvhodnější chvíli. Milan Michálek rozhodl 29 vteřin před koncem utkání s domácími Švédy.

"My jsme se na ně připravovali dva dny, věděli jsme, že mají dobré beky i útočníky. Zkoušeli jsme vše střílet na gólmana. Byli z toho nervózní, tak jsem rád, že se nám to podařilo. Vyjížděli jsme do protiútoků, ale je škoda, že jsme nedali na 4:1. Pak přišlo vyrovnání, ale naštěstí to dopadlo dobře," popisoval útočník Ottawy českou strategii.
 
Švédové byli na včera na ledě trochu bezradní a nedařilo se jim pořádně rozehrát. Podle Michálka se mohli cítit svázání domácím prostředím : " Asi jo. Vlétli jsme na ně, oni dělali hodně chyb, hlavně v rozehrávce, a my z toho těžili."
 
Rozhodující gól, který nás poslal do nedělního semifinále proti Slovensku, popisuje útočník takto: "Byl tam dobrý forčeking, získal jsem puk od obránce, jeli jsme s Plekancem dva na jednoho. Pak jsem viděl, že si bek vzal Plekyho, takže jsem se rozhodl vystřelit. Věděl jsem, že gólman půjde dolů, tak jsem to dal nad lapačku."
 
Zdroj:idnes.cz
 

Zpět na články