MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Ohlasy po zápase s Rusy

Ohlasy po zápase s Rusy

Slušný výkon, ale špatná koncovka. Jaké jsou reakce hráčů a trenéra? Naše hra se výrazně zlepšila, ale ani tak se nám nepovedlo Barulina překonat.

"Viděli jsme velmi dobré vyrovnané utkání. Rusové dali dva góly, my žádný. Navíc jsme v závěru druhé třetiny udělali zbytečný faul do tří, což posléze soupeř využil," hodnotí trenér Hadamczik. "Člověk nemůže být spokojený, když nedáte góly. Přístup i nasazení bylo v pořádku. Také obrana. Změnili jsme její systém, připravili jsme se a Rusové s tím měli problémy. Jenomže jsme se nedokázali střelecky prosadit. A to ani v přesilovkách. Tak zkušení hráči, jaké tady máme, by početní výhodu měli proměnit," doplňuje dále.

První gól dostal Jakub Kovář už po 24 vteřinách. "Trošku jsem se bál, aby to tak nebylo. Ale nezamávalo to se mnou. Bohužel, nakonec to byl rozhodující gól v celém zápase," mrzí Kováře. Česká obrana se ještě ani nestačila srovnat a kolem branky se obtočil Pěrežogin a zasunul puk podél pravého betonu do branky. "Sám nevím, jak se to stalo. Tak nějak jsem hlídal, kam by to ruský útočník mohl nahrát. A on vyjel zpoza branky, udělal takovou rychlou otočku a hodil mi to na druhou tyčku,"  popisuje situaci český brankář. 

Rusové mají ve svých řadách ostrostřelce Jevgenije Malkina. Na toho se celý tým bedlivě připravoval. Jedním ze strážců Pittsburského útočníka byl i Jakub Nakládal. On i celá obrana nedaváli Malkinovi příliš prostor, hráli tvrdě a ruský sniper se prosadil až v početní převaze 5:3. "Hrál jsem proti němu poprvé v životě. Je to obrovsky zvučné jméno a výbornej hráč, takže je člověk rád, když ho trefí. Ale nebylo to jen o něm. Musíme dohrávat každého hráče a být hladoví po puku," hodnotí Nakládal. "Je silnej, šikovnej. Nedali jsme mu tolik prostoru, přestože nám vstřelil gól a měl nějaké šance. Bylo to o tom chodit mu do těla. Malkin nebo strýček pompo? To je jedno. Když budeme hrát tvrdě, tak pak každý ví, že ho to bude bolet."

Je jisté, že Rusové skončí ve skupině první, zbytek rozhodnou další duely. Náš tým čeká buď Rusko nebo Švédsko. Rusové navíc na čtvrtfinále čekají další posily: Ovečkina a Sjomina.

Český tým čeká poslední zápas ve skupině v úterý v 16.15 proti Německu. Na program MS v hokeji 2012 se můžete podívat v tabulce.

Zpět na články