MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Oslabení sestavy na MS

Oslabení sestavy na MS

Dnes trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik oznámil nepříjemnou zprávu pro český hokej – kapitán národního týmu Tomáš Rolinek nepojede na Mistrovství světa v hokeji pro zranění kyčle.

Rolinek se pokoušel problémy s kloubem řešit společně s docentem Kolářem, ale po dvou trénincích v Pardubicích se zranění znovu obnovilo ještě ve větší míře. Podle trenéra může mít tato ztráta zásadní vliv na tým. Rolinek by byl českým kapitánem na třetím MS po sobě. "Jeho charakterové vlastnosti jsou neocenitelné, je to mimořádný bojovník," uvedl Hadamczik. Roli kapitána tak bude muset převzít někdo ze zkušených hráčů týmu, o konkrétních jménech však trenér zatím jasnou představu nemá. Čeká na první kolo play off NHL a případné posily z nepostupujících týmů.

Ohrožen je také start brankáře Ondřeje Pavelce, který sice minulý týden potvrdil svůj zájem startovat na MS ve Skandinávii, ale nyní vedení jeho klubu Winnipegu oznámilo, že si jeho start na MS nepřeje. Pavelec je ve Winnipegu brankářskou jedničkou a vedení Jets si přeje, aby odpočíval místo náročné reprezentace.

Zpět na články