MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Poslední zápas před MS: Česko-Rusko 2:1

Poslední zápas v rámci Českých her a zároveň poslední přípravné utkání před MS dopadl pro českou reprezentaci dobře. Po napínaném utkání jsme zvítězili, po 14 letech vyhráli seriál Euro Hockey Tour a na Českých hrách skončili po Finech druzí.

Vývoj zápasu pro nás přitom nevypadal minimálně první třetinu příznivě. Šance sice měly obě strany, ale do šaten se šlo po první třetině za stavu 1:0 pro Rusy. Česká obrana totiž zachybovala, v rychlém ruském protiútoku objel bránu Ketov a poslal svůj tým do vedení. Druhá třetina nabídla opět pěkný hokej s pohlednými akcemi i tvrdými zákroky, musela však být rozdělena na dvě části kvůli špatnému stavu kluziště. Pauza nutná pro úpravy ledu trvala 15 minut a záhy po opětovném zahájení hry se nám podařilo stav zápasu otočit. Ve 38. minutě se prosadil Petružálek ze čtvrtého útoku a o minutu později vstřelil rozhodující gól veterán Nedvěd. V poslední třetině se nechali Rusové čtyřikrát vyloučit, a tak naši bránu, kterou tentokrát střežil úspěšně Kovář, již moc neohrozili.