MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Příprava: první zápas ČR – SK

Češi drží vítěznou šňůru v přípravných zápasech – v O2 Areně porazili Slovensko 3:1.

Trenér Hadamczik měl do zápasu k dispozici první posily z NHL, útočníky Tomáše Plekance a debutanta Jiřího Tlustého. Plekanec se zařadil jako centr do prvního útoku na křídlech s Tlustým a Tenkrátem.

Týmy nastoupili do zápasu v historických dresech z roku 1972 a první větší šanci si v úvodu vytvořil Tlustý, ale jeho akci ukončil brankář Hamerlík. Český tým byl v úvodu aktivnější, ale prosadil se až ke konci třetiny v přesilové hře: Petružálek posunul od zadního mantinelu puk před branku Kutlákovi, který se nemýlil – 1:0.

Slováci skóre srovnali na 1:1 až v 35. minutě střelou Kudroče od modré. Díky gólu začali být hosté aktivnější a tak další gólovou akci zachraňoval obětavě skokem Kutlák.

Čeští reprezentanti začali poslední část přesilovou hrou, ale branku ohrozil až Marcel Hossa, který zakončoval beckhendem. Další přesilovou hru si zahrál opět náš tým, kdy obrovskou šanci Nedvěda šťastně vytěsnil Hamerlík držadlem hole. V 56. minutě zpracoval Kutlákovo nahození před branku Tenkrát a pěknou bekhendovou kličkou zvýšil na 2:1. V závěru Slováci hráli power play, ale skórovat se podařilo do prázdné branky kapitánovi Plekancovi a zpečetil tak výhru svého týmu na 3:1.

Odveta se hraje v pátek 20.4.2012 v Bratislavě od 17.00. Zápas můžete sledovat na programu ČT4.

SESTAVY:
Česká republika: Štěpánek - Nakládal, Krejčík, Čáslava, Kutlák, Mojžíš, Kudělka, Zámorský - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Petružálek, Novotný, Kašpar - Průcha, Nedvěd, I. Rachůnek - Kumstát, Jan Kovář, Vondrka - od 41. navíc Vampola, Holík. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Slovensko: Hamerlík - Starosta, Mikuš, Kudroč, Sersen, Mihálik, Stehlík, Vydarený - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Surový, Cibák, Ružička - Hovorka, Mikúš, Bartovič - Lušňák, Kytnár, Špirko. Trenéři: Vladimír Vůjtek a Jerguš Bača.