MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Přípravné zápasy proti Lotyšsku

Český tým absolvoval 6. a 7. dubna v Rize první z přípravných zápasů na MS proti domácímu týmu Lotyšska.

PRVNÍ ZÁPAS 6. DUBNA

V prvním zápase se do branky postavil Jakub Kovář a náš tým si brzy vypracoval dvougólový náskok po gólech Jiřího Novotného a Petra Holíka, ale ve druhé třetině se Lotyšům podařilo snížit na 1:2. Do dvoubrankového rozdílu náš tým opět posunul Jakub Petružálek, který se prosadil v přesilovce. Třetí třetina přinesla menší drama – v přesilovce nejprve soupeř snížil na 2:3 a 21 vteřin před koncem dokonce srovnal na 3:3. V prodloužení gól nepadl a tak došlo na samostatné nájezdy – vítězství českému týmu vystřelil opět Jakub Petružálek, jenž se trefil dvakrát a zajistil tak výhru 4:3.

Sestavy:
Lotyšsko: Masalskis - Gavlinš, K. Redlihs, Tribuncovs, Cibulskis, Sontieks, Andersons, Porejs - Jekimovs, Macijevskis, M. Redlihs - Ankipans, Širokovs, Cipulis - Bukarts, Berzinš, Meija - Jass, Štals, Skvorcovs. Trenér: Ted Nolan.

Česká republika: Jakub Kovář - Němec, Čáslava, Nakládal, Blaťák, Krajíček, Kudělka, Mojžíš - Kašpar, Novotný, Petružálek - Tenkrát, Kreps, Veselý - Holík, Kašpařík, I. Rachůnek - Birner, Strapáč, Adamský. Trenéři Alois Hadamczik a Josef Paleček.

ODVETA 7. DUBNA
Ve druhém vzájemném zápase už český tým žádné drama na závěr nepřipustil. Oba týmy hráli aktivněji a živěji, do české branky se postavil Pöpperle. Naši měli v první třetině převahu, ale z gólu se jako první těsně před koncem radoval soupeř.

Na začátku druhé třetiny skvěle našel Kudělka na modré Jakuba Petružálka a ten se v samostatném nájezdu nemýlil a srovnal na 1:1. O dvě minuty později se prosadil útočník Budějovic Petr Vampola a posunul český tým do vedení 2:1. Ke konci třetiny nás skvěle podržel brankář Pöpperle, který se blýsknul několika skvělými zákroky. Lotyši začali aktivně třetí třetinu a tak český brankář měl v brance plné ruce práce, ale v přesilovce jsme odskočili na vedení už 3:1 po střele Lukáše Kašpara od modré. Toto skóre vydrželo až do konce utkání.

Sestavy:
Lotyšsko: Jučers - Gavlinš, K. Redlihs, Cibulskis, Tribuncovs, Sontieks, Lavinš, Jakovlevs - Macijevskis, Sprukts, M. Redlihs - Ankipans, Širokovs, Cipulis - Bukarts, Berzinš, Meija - Jekimovs, Štals, Saulietis - Jass. Trenér: Ted Nolan.

Česká republika: Pöpperle - Němec, Mojžíš, Nakládal, Blaťák, Krajíček, Kudělka - Petružálek, Novotný, Kašpar - Tenkrát (41. Holík), Kreps, Veselý - Vampola, Kašpařík, I. Rachůnek - Birner (30. Adamský), Strapáč, Klimek. Trenéři Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Česká reprezentace si dává nyní dva dny pauzu, od úterý se bude připravovat v Českých Budějovicích, kde 13. a 14. dubna nastoupí k dalším zápasům Euro Hockey Challenge – čeká nás tým Německa.