MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

První zápas MS: Česko- Dánsko 2:0

Vstup na mistrovství přinesl českému týmu první výhru. Dánsko ale překvapilo a bylo po většinu zápasu aktivnější a dařilo se mu i lépe kombinovat

Už od první třetiny jsme roli vyloženého favorita neplnili. Největší šanci v ní měl asi Tomáš Plekanec, když ve 13. minutě z rohu vybruslil na Andersenovu bránu a pokusil se trefit mezi brankářovy betony. Poté šli Dánové tři na jednoho, ale ani z této akce gól nepadl. Dánové pak pohrozili dokonce během naší přesilové hry, ale Larsen neproměnil.

Ve 22. minutě vystřelil ze slibné pozice Frolík, poté však následovala dánská převaha na kluzišti, způsobená hlavně několika našimi vyloučeními. Před bránou se ocitl osamocený Starkov, nahozený puk ale netrefil ideálně. Po obrovské šanci Nielsena, který se uvolnil, projel mezi kruhy a vystřelil těsně nad, jsme hráli přes minutu oslabení 5 na 3. To byly pro český tým těžké chvíle a dvakrát se musel fantastickými zákroky vyznamenat brankář Kovář. Naši se do šance dostali až ve 31. minutě, Kašparovi ale v brejku odskočil puk a on se nedostal ani k zakončení. Naši hru trochu uklidnil gól Aleše Hemského ze 40. minuty. V jinak žalostně sehrané přesilové hře si Hemský najel pro Nedvědovu přihrávku před bránu a poslal nás do vedení 1:0.

V závěrečné třetině opět převažoval dánský tlak. Do šance se dostal například Nielsen a v 50. minutě se vydal mezi české obránce Hansen, naštěstí ale ztratil kontrolu nad pukem a ostatní šance zneškodnil výborný Kovář. 3 minuty před koncem snahy Dánů utnul Tenkrát. Plekanec vybojoval puk u mantinelu pro Frolíka, ten přihrával a Tenkrát Andersena propálil od pravého kruhu z první. Další branka už nepadla a s výsledkem 2:0 jsme i přes rozpačitý výkon získali první výhru a 3 body na letošním mistrovství.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.