MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Reprezentace před MS: Česko – Německo

Česko se na turnaji Euro Hockey Challenge už podruhé utkalo s Německem a opět vyhrálo až po prodloužení, tentokrát musely rozhodnout nájezdy a zápas skončil 3:2.

Po dvou výhrách v Lotyšsku (4:3 SN a 3:1) a jedné výhře nad Němci 3:2 v prodloužení jsme opět vyhráli. Německo začalo zápas lépe a po první třetině vedlo díky gólu Buchwiesera, ve druhé třetině se nám podařilo srovnat krok i otočit stav góly Krepse a Tenkráta, v poslední části ale opět vyrovnal Schubert. V prodloužení branka nepadla, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V brance vystřídal Pöpperleho Kovář, což se ukázalo jako dobrá strategie. Jakub Kovář totiž zastavil všechny německé pokusy a jeho bratr Jan jediným gólem rozhodl.

V rámci turnaje Euro Hockey Challange, jehož využívá naše reprezentace jako příprav na mistrovství, jsme sice ještě neprohráli, nicméně kromě výhry 3:1 ve druhém zápasu s Lotyši jsme příliš přesvědčivé výkony nepodali. Trenér Hadamczik však zatím experimentuje se sestavou a tým zatím postrádá největší hvězdy.

Do zítřejšího zápasu se Slovenskem by se ale měli zapojit už i opory Tomáš Plekanec z Montrealu a Jiří Tlustý z Coroliny.