MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Rusko – Finsko 6:2!

Finové neobhájí titul mistrů světa z minulého roku. Proti Rusku drželi dobré tempo jen v první třetině a zbytek zápasu kralovala na ledě sborná v čele s Jevgenijem Malkinem, který si připsal hattrick.

Zápas přitom nezačal pro Finy vůbec špatně, v první třetině byli Rusům rovnocenným soupeřem a v 8. minutě se ujali jako první vedení. Niskala vystřelil od modré, kotouč ještě tečoval jeden z ruských obránců a překvapený Varlamov nestačil zareagovat. V čase 15:33 vyrovnal na 1:1 rovněž trochu šťastným gólem Malkin - jeho střelu z levého kruhu si do brány srazil jeden z obránců. 54 sekund před koncem třetiny se prosadil opět nezastavitelný Malkin. Dostal v přesilovce přihrávku před brankoviště a trefil se mezi betony Vehanena 2:1.

V polovině druhé třetiny skórovala další velká hvězda ruského hokeje Ovečkin po skvělé individuální akci – vybruslil si z rohu kluziště oblouk do ideální pozice a trefil šibenici – 3:1. O necelých 8 minut později dokonal svůj hattrick Malkin. Tři branky v jednom utkání dal Malkin na turnaji už podruhé a v obou případech domácím týmům. Další trefu přidal ve 42. minutě Kokarev a v 49. minutě využil třetí ruskou přesilovou hru Širokov – 6:1. Sborná hrála až do konce ve velkém nasazení a v 57. minutě už jen snižoval Granlund na 6:2.

Sborné stačilo na vstřelení šesti branek 23 střel a v turnaji zůstala ještě stále nepokořena, ve finále se utká s vítězem druhého semifinále Česko – Slovensko, které proběhne dnes od 17.30.