MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Rusko – Slovensko 6:2! Mistry světa jsou Rusové!

Rusové měli průběh dnešního finále jednoznačně pod kontrolou stejně jako všechny předchozí zápasy. Sborná na šampionátu nenašla přemožitele a zcela zaslouženě získala první místo.

Na první gól finálového utkání se nečekalo dlouho. Zdeno Chára, hráč s nejtvrdší střelou NHL, už 66 vteřin po zahájení otevřel skóre tvrdou ránou od modré – 0:1. V čase 9:57 se uvolnil Alexandr Ovečkin na křídle, nabídl puk Sjominovi a ten se před bránou nemýlil -1:1. Od druhé třetiny na ledě jednoznačně dominovali Rusové. Napovídá o tom jejich střelecká převaha, stejně jako skutečnost, že v prostřední části vstřelili tři branky. Ve 27. minutě se odrazil kotouč z nepřehledné skrumáže před bránou k Pěrežoginovi a ten bekhendem trefil úplně odkrytou bránu – 2:1. Ve 34. minutě Slováci špatně vystřídali, Těreščenko si stihl vyměnit v přečíslení puk s Širokovem a zakončit za záda Laca - 3:1. Na 4:1 zvyšoval Sjomin poté, co vybojoval Dacjuk puk u modré čáry a svému osamocenému spoluhráči poslal kotouč přímo před Laca. Ruská lokomotiva byla k nezastavení, ve 44. minutě nepřesně rozehrál Hudáček, Ovečkin nahrál Sjominovi a ten zpoza brány nabídl puk Dacjukovi – 5:1. Rusko se v závěrečné části nikam nehnalo, zatáhlo se víc do své třetiny a snažilo se držet pohodlný náskok. V 50. minutě potvrdil Zdeno Chára, že si nechává branky na důležitá utkání, najel si totiž před Varlamova, dostal pas od Surového a prostřelil ruského gólmana mezi betony - 5:2. Slovensku to ale nebylo nic platné, Rusko mělo zápas pod kontrolou a trefu na 6:2 si přidal ještě Malkin.

Ruská reprezentace získala dnešní výhrou 26. titul mistrů světa a nutno říci, že ho získala naprosto zaslouženě.