MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Slovensko překvapilo vyřazením Kanady, Rusové jdou dál

Odpoledne se odehrály první dva čtvrtfinálové zápasy. Slováci vyřadili favorizovanou Kanadu díky výsledku 4:3 a Rusové po zpočátku napínavém boji s Norskem zvítězili 5:2.

Slovensko překvapilo hokejový svět. Na šampionátu hrálo sice výborně, ale takový výkon, jako podalo dneska od něj nikdo nečekal. V polovině první třetiny vedlo už 2:0. V 6. minutě se trefil tečí Kopecký a v 10. pak přidal branku Šatan. I když byla hra Kanady proti dřívějším zápasům k nepoznání, povedlo se jí trochu vzchopit a postupně stav otočit. Nejdříve snížil díky šťastnému odrazu od obránce Kane, po Eberleho sólu vyrovnával Skinner a obrat dovršil dorážkou Burrows – 2:3. Kanaďané pak mírně polevili a chtěli jen udržet náskok, Slováci ale jejich laxnost potrestali brankou Bartoviče z brejku a srovnali na 3:3. 3 minuty před koncem pak nesmyslně fauloval kanadský kapitán Getzlaf kolenem Mikúše a byl potrestán pěti minutami a trestem do konce zápasu. Příležitost přesilovky využil Handzuš, vystřelil okamžitě po vhazování a poslal Slováky po osmi letech do bojů o medaile. Slovensko vyhrálo výsledkem 4:3 už šestý zápas v řadě a v semifinále se utká s vítězem zápasu Česko – Švédsko – ten můžete sledovat od 20.15 na ČT4.

Druhý odpolední zápas nabídl souboj Ruska s Norskem. Seveřané hráli velice disciplinovaně, a i když méně stříleli, většinu zápasu byli sborné rovným soupeřem. Hned při svém třetím střídání se dnes uvedl Alexandr Ovečkin - nahazoval zpoza brány a norský gólman si bruslí srazil puk do své svatyně. Norové ale svědomitě bránili a těžili z protiútoků a přesilovky, takže ještě na začátku poslední třetiny byl stav vyrovnaný – 2:2. Norové sice bojovali, ale postupně jim docházely síly. Poté co zvyšoval na 3:2 Jemelin po podivné chybě Haugena se už na moc nezmohli a skóre se už měnilo jen trefami Žerděva z 51. a Nikulina z 55 minuty.                       Rusko – Norsko 5:2. Rusové vyzvou v semifinále vítěze utkání Finsko - USA.

Sledujte výsledky a program vařazovacích bojů.