MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Švédsko-Česko 3:4! Jsme v semifinále!

Čeští hokejisté se postarali o velké překvapení a pokračují v bojích o medaile. Většinu zápasu jsme drželi překvapivě nad favorizovaným Švédskem převahu. V závěrečné třetině srovnali domácí krok i stav na 3:3, ale jejich snahy utnul Milan Michálek 29 vteřin před koncem.

Obě družstva začala poměrně opatrnou a obezřetnou hrou odzadu, trochu aktivněji jsme přece jen hráli my a bylo patrné, že náš tým dostal před zápasem instrukce k častější střelbě. Švédové ale zužitkovali svou první šanci. V 8. minutě vyjel zpoza brány Eriksson, nikomu se nepodařilo ho zastavit a on zakončil mezi Kovářovy betony – 0:1. V čase 11:50 si skvěle načasoval najetí do Nakládalova nastřelení Petr Nedvěd a opět srovnal stav – 1:1. V obrovské šanci se ocitl po chvíli Michael Frolík – šel v podstatě sám na Fastha, ale švédský brankář na jeho střelu vyzrál. Necelé tři minuty před koncem první třetiny jsme se chopili vedení. Švédové totiž chybně rozehráli v obraně, Novotný se ujal puku, přihrával před bránu a Eriksson, který situaci vyvolal, si srazil puk do brány – 1:2. V závěru třetiny ještě několikrát nebezpečně tečoval Koukal a šanci měl i Petružálek.

V první pětiminutovce druhé části se do vážnější šance dostal Karlsson, jeden z obránců ale střelu z malé vzdálenosti vyrazil. Ve 27. minutě bohužel nevyužil stoprocentní šanci Michael Frolík, který šel s Plekancem sám na Fastha. Dostal totiž moc rychlý pas a trefil jen boční síťku. Překvapivou převahu ale deklaroval o chvíli později náš tým v přesilové hře. Tu jsme využili už po 18 vteřinách – Erat prokázal důraz na brankovišti a dostal puk do brány 1:3. V 38. minutě nastal zmatek v našem brankovišti, Kovářovu svatyni jsme ještě ubránili, 50 sekund poté už ale Zettenberg puk do branky dotlačil a snížil na 2:3.

Do závěrečné třetiny se vrhli Švédové s velkým úsilím a už 55 sekund po jejím zahájení dokázali vyrovnat stav na 3:3 – z levého kruhu střílel Eriksson. Vrátit vedení nám mohl Petr Průcha, když se ocitl před bránou v dobré pozici, Fasth však zakročil. Švédové útočili spíše z brejků, tři možnosti měl v rychlém sledu Bäckström a tři a půl minuty před koncem jsme měli štěstí, protože Landeskug nastřelil tyčku. Neuvěřitelně dramatický souboj rozhodl 28 vteřin před koncem Milan Michálek, když vybojoval puk v rohu, nabruslil před bránu a trefil pravý růžek. Švédsko - Česko 3:4.

Zklamaní Švédi vypadli ve čtvrtfinále poprvé po dvanácti letech a v turnaji končí. My se utkáme v sobotním semifinále se Slovenskem.

Sledujte program zápasůvýsledky vyřazovací části MS.