MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Švýcaři potrápili Kanadu, Švédové opět dominovali

Oba týmy splnily roli favoritů, Kanaďané ale měli potíže.

Kanada nezačala zápas nejlépe a houževnaté Švýcarsko ji zaskočilo po minutě a půl gólem Brunnera. Na další gól se čekalo do začátku druhé třetiny, kdy se prosadila hvězda zámořského celku Tavares, až v úvodu poslední třetiny zvyšoval ještě Eberle. O tři minuty později ještě dramatizoval vývoj utkání švýcarský Bezina, když vyrovnal na 2:2. Rozhodující branku vstřelil Ryan Getzlaf ve 49. minutě – Kanaďané šli 2 na 2 a Getzlaf se rozhodl pro střelu. Švýcaři se snažili srovnat, ale ani powerplay nepomohla – Kanada-Švýcarsko 3:2. Mužstvo Kanady je nyní s 10 body v čele tabulky, proti druhému Finsku ale odehrálo o jeden zápas víc.

Domácí Švédové ani ve čtvrtém utkání turnaje nezaváhali a porazili hokejisty Německa. Za Švédy se prosadil Krüger, Stålberg, Karlsson, Persson a Franzén, za Němce pak Gogulla a Reimer. Seveřané mají po dnešní výhře 5:2 plný počet bodů a opanují první místo stockholmské tabulky.

Zde můžete sledovat MS v hokeji 2012 program zápasů a MS v hokeji 2012 výsledky skupin.