MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Třetím semifinalistou MS je Finsko!

Suomi mohou obhajovat loňský titul mistrů světa. Z napínavé čtvrtfinálové bitvy s USA totiž vyšli domácí nakonec vítězně. Výhru zajistil týmu Joensuu 8 vteřin před koncem.

Zápas se odehrával ve strhujícím tempu, hra byla plná osobních soubojů a šance se přelévaly z jedné strany na druhou, což mohla konečně umocňovat i důstojná atmosféra v hledišti. První branka padla až ve 34. minutě, kdy Joensuu perfektně propálil z pravého křídla Howarda. Domácí fanoušci se ale neradovali dlouho, neboť Američané vyrovnali už po pouhých dvaceti sekundách. Palmieri dostal dokonalou přihrávku a bez potíží dostrčil kotouč do prázdné brány – 1:1. Do závěrečné třetiny vstoupili lépe Finové, po třech minutách ale padl trochu kuriózní gól USA. Rozhodčí totiž zastavil finské vyhození, od modré mohl vystřelit Faulk a Bobby Ryan střelu dorazil – 1:2. Finové pak vytvořili drtivý tlak se spoustou šancí a to v 54. minutě zužitkoval kapitán Koivu, když šikovně nastavil brusli přihrávce a vyrovnal opět stav – 2:2. 0sm sekund před koncem, kdy už všichni počítali s prodloužením, se v brankovišti zorientoval Joensuu a poslal svůj tým zaslouženě do dalších bojů o titul - 2:3.  V semifinále se utkají Finové s Ruskem.

Sledujte výsledky a program vařazovacích bojů.