MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Vítězná odveta proti Slovensku - 3:2sn

Po středeční jednoznačné výhře 3:1 byl dnešní zápas vyrovnanější, přesto jsme se radovali z vítězství.

Hru první třetiny asi nejlépe charakterizuje fakt, že Slováci proti nám sehráli čtyři přesilové hry, z nichž si ale ani v jedné nevytvořili dostatečnou převahu pro ohrožení Pöpperleho brány. Nám zase osm minut postupně strávených v oslabení neumožnilo dostatečně si zorganizovat hru a vytvořit na soupeře souvislý tlak. V největší šanci se ocitl Průcha, když jel na brankáře Laca v podstatě osamocený. V kličce se mu ale smýkla brusle a gól nepadl.

Hned v první minutě druhé třetiny jsme dostali smolný gól. Pavelec se snažil zastavit Mikúšovo nahození od modré a puk se odrazil od mantinelu k Bližňákovi mezi kruhy. Ten měl před odkrytou bránou snadnou práci – 1:0. V čase 23:55 se podařilo po opět smolně vyhlížející akci srovnat Průchovi. Ten Laca překonal poté, co neuspěla střela Čáslavy a Vondrkova dorážka orazítkovala dvě tyče. Stav byl 1:1. Do druhé sirény pak padl ještě jeden gól, česká obrana zaspala po nastřelení od modré a Pöpperle, jenž měl zacloněný výhled, inkasoval od Milana Bartoviče. Češi mohli vyrovnat ještě v akci dva na dva, Laco však Tenkrátovu střelu z bezprostřední blízkosti zachytil a do šatny šli Slováci s vedením 2:1.

K vyrovnání stavu na 2:2 došlo ve čtvrté minutě závěrečné třetiny Holíkovou střelou z pravého kruhu. Během této části ale dvakrát přálo štěstí tentokrát nám. Nejprve nastřelil Surový v 56. minutě tyčku a o dvě a půl minuty později zachránil vyrovnaný stav Pöpperle, když vyrazil kotouč z odkryté brány a překazil tak obrovskou šanci Mikúše. Zbytek základní hrací doby ani nastavení změnu stavu nepřinesli, a tak došlo na samostatné nájezdy, ve kterých jako jediný skóroval krásnou forhendovou kličkou Kovář a zajistil nám další vítězství.