MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Výsledky dnešního dne

Lotyšsko si dnes snadno poradilo s Italy, úřadující Finové porazili Švýcary a překvapení ve střetnutí mezi Němci a Rusy se nekonalo.

Lotyšům se dnes podařilo snadnou výhrou nad Itálií předběhnout Česko v tabulce základní skupiny. Mezi 19. a 43. minutou totiž jihoevropskému soupeři stihli nasázet pět branek a po zbytek zápasu se už ani jeden tým výrazněji stav 5:0 měnit nesnažil. Odevzdaní Italové se již na moc nezmohli a Lotyši raději šetřili síly na čtvrteční střetnutí s českým týmem.

V utkání Finsko – Švýcarsko se střetly dvě dosud neporažená mužstva a vítězně z něj vyšli domácí Finové. I když bylo Švýcarsko důstojným soupeřem, úřadující mistři z Finska většinu zápasu vedli a i díky dvěma trefám Immonena vyhráli 5:2. Obsadili tak první místo své skupiny a zatím neztratili ani bod.

Zápas Kazachstán – Bělorusko nabídl rychlý obrat. Kazachstán totiž vedl po gólech ze 3. a 38. minuty už 2:0, ale běloruský Kolcov vstřelil nejdříve ve 28. minutě kontaktní branku a Grabovskij s Kovyršinem poté během 15 sekund stav otočili na 2:3. Bělorusko touto výhrou dobře nakročilo do záchrany o udržení v elitní skupině.

K překvapení v utkání Rusko - Německo nedošlo. Němci sice přestříleli ruskou sbornou 30:26, a statečně bojovali, Rusové ale potvrdili roli favorita a vyhráli díky brankám Žerďěva a Těreščenka 2:0.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.