MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Výsledky odpoledních zápasů

Týmy Slovenska a Norska a Německa se přiblížily účasti ve čtvrtfinále. Vše ale záleží na jejich dalších zápasech a výsledcích ostatních týmu tabulek. Slovensko dnes porazilo Bělorusko 5:1 a do karet mu hraje i výsledek 4:2 mezi Francií a Švýcarskem. Norsko zdolalo 3:0 Lotyšsko a Německo otočilo s Dánskem na 2:1.

Slováci vedli po první třetině jen 1:0, na začátku druhé části ale nasázeli Bělorusku čtyři branky během čtyř minut a Lotyšsko se zmohlo už jen na snížení z hole Kaljužného a neproměněného trestného střílení ze závěru zápasu. Slovensko – Bělorusko 5:1.

Norové se dnes na ledě utkali s Lotyšskem, podařilo se jim zvítězit 3:0 a ukořistit na úkor svého soupeře čtvrté místo v tabulce. Přesně po třináctiminutových intervalech se prosadili v 13. Holös, v 26. Martinsen a v 39. minutě Thoresen. Norsko sehraje zřejmě rozhodující zápas zítra s Německem.

Velké překvapení zařídila dnes podceňovaná Francie, která znepříjemnila cestu do čtvrtfinále  Švýcarům. Francie vedla ve 33. minutě góly Auvity a Da Costy, Švýcar Brunner sice během dvou minut srovnal, ale Meunier a Da Costa přidali ještě dvě branky v závěrečné třetině – Švýcarsko -Francie 2:4.

Do bojů o playoff se vrací Německo, které otočilo zápas s Dánskem na 2:1. Dánsko je s jedním bodem poslední v tabulce a velmi reálně mu hrozí sestup.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.