Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Výsledky prvního dne mistrovství

První den letošního mistrovství nepřinesl žádná výraznější překvapení,

O trochu utrápené české výhře nad Dány si můžete přečíst detailněji v tomto článku,

Po překvapivé porážce Švédů Nory z loňského roku měly oba týmy zajímavou motivaci i pro zápas letošní. Tentokrát se ale favorizovaní domácí nenechali zaskočit a i když svým výkonem nikterak neoslnili, porazili Norsko 3:1.

Stejně tak Německo potvrdilo roli favorita ve střetnutí s týmem Itálie. Otevřít skóre se jim sice podařilo až v 17. minutě, ale ve 24. minutě přidal uklidňující branku na 2:0 Reimer a na definitivních 3:0 upravil nakonec Fischer.

Domácí Finsko, stávající mistr světa, se dlouho trápilo se zarputilými Bělorusy. Finsko totiž jednoznačně svého protivníka přestřílelo, gólman Koval ale všechny pokusy likvidoval. O výsledku tak rozhodla jediná trefa utkání, sice střela Niskaly ze 20. minuty.

Zápas Slovensko – Kanada nabídl pěkný hokej s kombinacemi a bez zbytečných vyloučení. Vítězně z něj vystoupila nakonec Kanada. V 15. minutě vedla po trefě Benna, na což za Slovensko odpověděl Tatar, ve 33. a 36. ale přidal tým ze zámoří další dvě branky, na které reagovali Slováci už jen snížením z 43. minuty na 3:2.

Na začátku zápasu USA – Francie to vypadalo, že budou mít Američané s evropským outsiderem potíže. Francie dokonce po 13. minutě vedla, Američané se však nakonec vzchopili a vyhráli 7:2.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.