MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Zápasy druhého dne mistrovství světa

Druhý den mistrovství přinesl hned několik napínavých zápasů.

Dramatický byl například souboj mezi Ruskem a Norskem. Rusové začali sice lépe a po 28 minutách vedli po přesilovkových gólech 2:0, ale Norům se podařilo srovnat krok, ve 31. minutě se prosadil Ask a o chvíli později se měl dokonce stav srovnávat. Rozhodčí ale pochybili a vyrovnávací branku neuznali. Ve 33. minutě zvyšoval ještě Kuljomin a Norsku se podařilo po třech minutách opět snížit, ale na začátku poslední třetiny Pěrežogin upravil na konečných 4:2.

Neočekávaně skončil zápas mezi Italy a Dány. Dánové totiž překvapili výkonem proti české reprezentaci a tak byli proti Itálii favorizovaní, nicméně zápas nezvládli a prohráli po prodloužení 3:4.

Neméně zajímavou podívanou nabízelo měření sil Švýcarska a Běloruska. Bělorusko sice ani jednou v zápase nevedlo a výrazně méně střílelo, i tak ale aspirovalo na vítězství. O výsledku 3:2 pro Švýcarsko rozhodl až ve 48. minutě Romy.

Zajímavou statistikou se můžou chlubit domácí Finové. Těm totiž stačily ke dvěma výhrám dvě branky. Po včerejším vítězství nad Běloruskem přidali další těsnou výhru 1:0 proti Slovákům, kteří utržili další prohru a o účast ve čtvrtfinále budou muset ještě hodně bojovat.

Lotyšsko si pak poradilo s Němci 3:2 a Francie po sebevědomém výkonu porazila Kazachstán 6:3.

Sledujte program MS v hokeji 2012 a výsledky skupin MS v hokeji 2012.